Wyspa Losinj

Losinj - Chorwacja

Wyspa Losinj to szczególnie urokliwe miejsce położone w Chorwacji. Nieduża wysepka od lat przyciąga wakacjowiczów, ze względu na swój niepowtarzalny klimat, a także urok tamtejszych budynków i miasteczek. Wszyscy turyści, którzy spragnieni są regenerującego relaksu, a także ucieczki od zgiełku wielkiego miasta i szarej rzeczywistości, powinni zdecydować się na spędzenia tam wakacji.

Flora i fauna na wyspie Losinj

Charakterystyczny dla wyspy, jest łagodny klimat. Dzięki przyjaznej, słonecznej pogodzie, zyskamy złocistą opaleniznę, a jednocześnie będziemy mieli możliwość cieszenia się zewnętrznymi atrakcjami, bez konieczności nieustannej ochrony przed upałem. Miłośnikom wielogodzinnego wylegiwania się na plaży, poleca się zapoznanie z tamtejszą nieregularną linią brzegową. Jest ona idealnym miejscem, by w spokoju oddać się błogiemu odpoczynkowi, pośród szumiących fal. Ponadto tamtejsze wody to istny raj dla zwolenników aktywnego wypoczynku.

Bogate we florę i faunę Morze Adriatyckie, zadowoli nawet najbardziej wytrawnych poszukiwaczy głębinowych skarbów, jak również egzotycznych gatunków zwierząt. Tryskające energią delfiny, nieco wolniejsze żółwie, a także pluskające wielobarwne rybki to codzienny widok na tamtejszych plażach. Warto wspomnieć, iż Losinj to wyspa o dość nietypowym położeniu geograficznym. Wszystko ze względu na stałe połączenie z sąsiednią wyspą Cres.

Chorwacka wyspa Losinj

Niekwestionowanym atutem Losinj jest jej przyjazna atmosfera oraz przyjemna człowiekowi pogoda. Ze względu na występowanie orzeźwiającej bryzy morskiej, każdy może swobodnie wybrać się nawet na wielogodzinny spacer. Zbędne tu kapelusze chroniące przed słońcem, czy bukłaki wypełnione po brzegi wodą. Miłośnicy zwierząt i różnego rodzaju gatunków roślin z całą pewnością nacieszą swoje oczy. Wyspa bogata jest w regionalne gatunki zwierząt, gdzie są one charakterystyczne wyłącznie dla tamtejszych terenów. Nie brak tu świergocących ptaków, licznych gatunków ssaków, a przede wszystkim oryginalnych jaszczurek. Te ostatnie osiągają nawet wielkość do 5 metrów.

Ponadto wyspa Losinj to idealne miejsce na wypady rowerowe całą rodziną. Przepiękne krajobrazy zadowolą nawet najbardziej zagorzałych zwolenników pozostawania w domu. Wszystko ze względu na liczne jeziora naturalne, rozległe kompleksy leśne, a także wielokrotne wodopoje dla tamtejszych zwierząt.

Losinj – inne atrakcje na wczasy

Miłośnikom morskich wojaży polecamy skorzystanie z łodzi dostępnych niemal przy każdej linii brzegowej. Niewielu z Państwa wie, iż niemal każdorazowy rejs po wodach Adriatyku kończy się spotkaniem z całą rodziną delfinowatych. Te niezwykle przyjazne człowiekowi zwierzęta wprost cieszą się na każde spotkanie z ludźmi.

Dla miłośników zwiedzania, którzy są zainteresowani historią tamtejszych regionów, na Losinj czeka szereg zabytków architektonicznych. Historia wyspy sięga tysiąc sześćsetnego roku przed naszą erą. Zamieszkująca wyspę ludność – Ilirowie – pozostawili wiele namacalnych dowodów swojej obecności.

Decydując się na wizytę na słonecznej wyspie Losinj, każdy z podróżnych może liczyć na szereg atrakcji, począwszy od tych o charakterze sportowym, a kończąc na statecznych wizytach w muzeach.