Pola namiotowe

Pole namiotowe w Chorwacji

Wakacje na kempingu w Chorwacji

Podobnie jak w wielu krajach basenu Morza Śródziemnego popularnym i stosunkowo niedrogim środkiem do przenocowania są kempingi i wchodzące w ich skład pola namiotowe. Długi okres, w którym temperatura szczególnie w nocy jest znacznie powyżej 15 stopni sprzyja biwakowaniu pod namiotem. Jest wiele plusów i bardzo niewiele minusów tej formy nocowania, jednakże pola namiotowe w Chorwacji są dość popularnym rozwiązaniem podczas wakacji.

Niewątpliwie pozytywne aspekty mieszkania pod namiotem to brak komarów i niewiele innych owadów, które mogą dokuczać, może poza mrówkami, ale z nimi łatwo sobie poradzić. Ciepłe noce szczególnie w długim okresie letnim, nie pozwalają zmarznąć i zdarza się, że trzeba spać przy otwartym namiocie. Innym pozytywem aspektem jest mobilność. W każdej chwili możemy złożyć nasz namiot i przemieścić się w inne zakątki Chorwacji. Ponadto za tą forma podróżowania przemawiają również dobrze rozwinięte, różnej wielkości kempingi.
Ceny są bardzo różne w zależności od terminu, długości pobytu oraz konfiguracji.
Cena za pobyt 4 osobowej rodziny (2 osoby dorosłe + 2 dzieci) samochód, duży namiot i podłączenie do prądu to około 20-25 euro za dobę.