Dojazd

 

Dojazd do Chorwacji

Jak najlepiej dostać się do Chorwacji?

Do Chorwacji można dostać się na kilka sposobów. W zależności od tego jak lubimy podróżować oraz jakimi dysponujemy środkami mamy do wyboru samochód, samolot, autokar, pociąg.
Jeśli zdecydujemy się na autokar to czeka nas około 18-sto godzinna wycieczka. Koszt przejazdu wraz z biletem powrotnym to około 400 – 500 zł. Jest to rozwiązanie dość tanie, ale niestety trwającą tyle czasu droga jest dość męcząca i nie jest to rozwiązanie dobre jeśli planujemy wybrać się z małymi dziećmi.

Zdecydowanie wygodniejszym rozwiązaniem jest podróż samochodem, zajmie ona od 12 godzin i więcej, zależy dokąd się wybieramy. Ten wariant pozwala też zwiedzać kraje, przez które będziemy przejeżdżać. Do Chorwacji można dojechać przez Czechy, Austrię, Słowenię lub przez Słowację i Węgry. Najszybciej i najwygodniej jedzie się trasą Czechy – Austria – Słowenia, ale przejazd pomimo gorszych dróg przez Słowację i Węgry ze względu na wysokość opłat jest zdecydowanie tańszy. Podróżując samochodem musimy mieć ze sobą prawo jazdy, dowód rejestracyjny i ubezpieczenie. Zielona karta nie jest wymagana, ale jeśli chcielibyśmy z Chorwacji wybrać się na wycieczkę do Bośni lub Hercegowiny to z kolei tam jest obowiązkowa. Przejazdy autostradami są płatne, a opłaty – w postaci winiet – są pobierane w kunach oraz w euro. Obowiązkowo w samochodzie musimy mieć apteczkę, kamizelki odblaskowe, linkę holowniczą. W okresie od października do marca obowiązuje jazda na światłach całą dobę.

Najszybszym i najwygodniejszym, ale też i najdroższym rozwiązaniem jest podróż samolotem. Przelot zajmuje około trzech godzin, a ceny biletów kształtują się na poziomie 1000 – 2000 zł.
Można oczywiście kupić tańsze bilety, bo do Chorwacji latają tanie linie. Jeśli zaplanujemy podróż i zakup biletu z odpowiednio dużym wyprzedzeniem może się nam udać kupić bilet już za około 600 zł.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz